16 Kwiecień 2024, 16:43:22

Autor Wątek: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa  (Przeczytany 6031 razy)

dj euforia

  • Gość
Witam. przejdę od razu do rzeczy. Mam Laptopa Samsung'a 64 bit'owy oraz kartę dźwiękowa realek (screeny szczegołowe dalej są). Mój problem polega na tym iż grając w jednym z pobliskich mi klubów mam połączony wzmacniaz bezpośrednio do laptopa. Ale co to jest za gra gdy się nie słyszy dokładnie muzyki. Chciałabym móc podlaczyć jednocześnie: słuchawki do wejścia w moim laptopie na mikrofon i wzmacniacz normalnie pod wejście na słuchawki. wiem że tak się da przerobić i próbowałam ściagać wszelakie Realteki bo moj znajomy majac Windowsa 32-bitowego ale ma PC stacjonarny może sobie swobodnie przestawiać co w danym wejsciu ma być. Co mi proponujecie? On zaproponował przeinstalowanie na windowsa 32-bitowego a w komputerowym tez facio siedział i nie wiedział jak to zrobić i też zaproponowal przeinstalowanie.. wolalabym nie tracic moich programów zainstalowanych na dysku C i oszczedzić roboty poprostu wiedziec jak to zrobić.. dodam też ze dokupowałam też końcówki by pod jedno wejscie jednoczesnie podlaczyc i sluchawki i wzmacniacz ale na darmo bo z chwila podlaczenia sluchawek do jakiejkolwiek przejsciowki to wzmacniacz bedacy na maxa schodzi zawsze o polowe.. taki rozgaleziacz dzieli mi po polowie moc stad chce przerobic wejscie w laptopie z mikrofonu bym mogla tam miec wejscie na sluchawki. Jest to baaardzo pilne bo juz w sobote bede grac a wkurzam sie gdy gram bez sluchawek bo glosniki sa przy mnie i sa do mnie tylem.. Czekam na odpowiedzi..
Screeny w zalaczniku może coś pomogą

   

   

djamar

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
Jedynym dobrym wyjsciem jest podłoczenie laptopa do miksera wtedy problemy twoja znikną tu zostawiam ci filmik  http://www.youtube.com/watch?v=gQe8D1mWg9o

brt

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
Euforia, a nie lepiej kupić kartę zewnetrzną sweexa 1.6? Koszt to jakieś hmm 100zł i wtedy podzielisz sobie kanały, a gdy masz mixer to już w ogóle ułatwia sprawę.

groszek16

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
Mam tą samą kartę.Tylko że PC. Windows 7, 64 - bitowy powinnaś mieć jeszcze takie ustawienia. I w nich możesz sobie przestawiać co w danym miejscu ma być .
[Obrazek: qqd0.jpg]

Jeżeli nie masz tego głośniczka na pasku (koło zegarka) wejdź w C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA i odpal RAVCpl64.exe

dj euforia

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
Tak Owszem mam też Realteka i widziałam właśnie coś takiego jak ty masz te kolorowe przyciski ale to tylko na PC się raczej ma bo u mnie wygląda to inaczej. wysyłąm screena oczywiście. a co do mixera to owszem ja moge i grac z denonow ale jesli muzyka jaka gram dla tego typu mlodych ludzi leci z laptopa bo powiem szczerze disco polo nie wymaga wielkiego wysiłku niż robienie szybkich przejsc to to samo jak bym robila tylko next next.. a jesli chodzi o karte dzwiekową za 100 zł owszem mogłabym kupić ale w to zainwestuje sobie po studiach Zeby2 jak narazie na wakacje tak sobie dorabiam grajac dla malej liczby ludzi.. ale bardzo ciezko jest grac kiedy glosnik stoi tylem a wejscie na wzmacniacz w moim laptopie jest tylko jedno Zeby2 wiec sluchawki mi sa potrzebne by je podlaczyc ale nie wiem jak przerobic (programowo) wejscie przeznaczone do mikrofonu, na słuchawki. Zeby2

   

brt

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
Groszek myśl.. Ty masz pewnie pc gdzie masz 1.5 Realteka a Euforia lapka z dwoma wyjściami z czego
1. mic
2. głosniki/słuchawki itp itd

Tu niema co dzielić po prostu trzeba kupić karte zewnętrzną, a skąd to wiem ? Sam tak robie ;)

Pozdrowienia i powodzenia

dj euforia

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
a jeśli dokupie karę dzwiękową na allegro chyba takie po 3 zł są to będzie mi to działaćPytajnik bo wtedy będę mogła przez usb podłączyć dodatkowe wejście na mic i sluchawki. nie podzieli mi mocy na pół tak jak w rozgałęznikach ktore kupowałamPytajnik stosował to juz ktośPytajnik

chloras

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
(12.07.2013 23:39)dj euforia napisał(a):  a jeśli dokupie karę dzwiękową na allegro chyba takie po 3 zł są to będzie mi to działaćPytajnik bo wtedy będę mogła przez usb podłączyć dodatkowe wejście na mic i sluchawki. nie podzieli mi mocy na pół tak jak w rozgałęznikach ktore kupowałamPytajnik stosował to juz ktośPytajnik


przeczytaj jeszcze raz posty AL'a , tak sobie tego nie napisal . faktycznie karta zewnetrzna moze zalatwic wszystko .

hahahah a po 3 zl to raczej nic dobrego nie kupisz hahahaha jesli myslisz powaznie o graniu to radze zainwestowac .

szymos

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
ja proponuję taki rodzaj kart http://allegro.pl/dzwiek-karty-muzyczne-4397 ( Byle jaką kartę muzyczna (może być taka za 20zł).  Dwóch kabli mini jack 3.5mm / 2 x Rca .(cinch). 1. Podłączamy kartę muzyczną usb do laptopa i podłączamy pierwszy kanał w mixerze.
2. Drugi kanał podłączamy do wyjścia słuchawkowego w laptopie. Podstawowymi sterownikami mogą być realtek bądź ASIO4ALL :) http://www.youtube.com/watch?v=gQe8D1mWg9o Powodzenia :)

chloras

  • Gość
Re: Pilnie Potrzebuję pomocy w sprawie podłaczenia do Laptopa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2014, 21:18:13 »
lenon "Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum. Więcej informacji o archiwizowaniu opisów przedmiotów."