25 Kwiecień 2024, 20:57:34

Autor Wątek: Wyłączający się transkoder  (Przeczytany 5310 razy)

Ivellios

  • Gość
Wyłączający się transkoder
« dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Moje radio "oryginalnie" nadaje w formacie AAC+. Ponieważ jednak nie u wszystkich słuchaczy ten format jest obsługiwany (a to brak kodeka, a to w ogóle brak wsparcia dla formatu, szczególnie w niektórych smartfonach...), postanowiłem uruchomić transkoder MP3.

Z transkoderem jest jednak pewien problem, mianowicie za każdym razem gdy na antenę wchodzi prezenter transkoder się wyłącza. Nawet jeśli sygnału nie ma przez ułamek sekundy, transkoder dodaje do logów wpis "no signal (30s). disconnecting" i wyłącza się.

Już kombinuję jak tylko mogę, żeby wyeliminować przerwy w sygnale, specjalnie nawet dodałem drugi serwer "buforująco-kopiujący" sygnał - pupsko blade, transkoder w dalszym ciągu robi sobie ze mnie jaja.

Tu mam pytanie do osób dłużej ode mnie siedzących w tematyce nadawania w Internecie. Czy ten problem w ogóle da się jakoś obejść? Takie ponowne uruchamianie transkodera po kilka razy dziennie na dłuższą metę jest cholernie wnerwiające...

ViDaL

  • Gość
Re: Wyłączający się transkoder
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Nie wiem o co Ci chodzi dokładnie. Nie lepiej kupić serwer ze slotexa + pilot?

Ivellios

  • Gość
Re: Wyłączający się transkoder
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:08 »
(16.08.2012 17:27)ViDaL napisał(a):  Nie wiem o co Ci chodzi dokładnie. Nie lepiej kupić serwer ze slotexa + pilot?


Nie, nie lepiej. I won ode mnie ze Slotex'em, mam niezbyt miłe doświadczenia z tą firmą :(

Po prostu mam wymagających słuchaczy, jedni chcą możliwie najlepszego dźwięku (a taki oferuje AAC+), ale że nie u wszystkich ten format działa, musiałem dołożyć transkoder zmieniający format na MP3. I wszystko byłoby cacy, gdyby transkoder się nie wyłączał przy kopaniu pilota lub wejściu prezentera.