20 Kwiecień 2024, 05:37:29

Autor Wątek: Problem ze Skypem na zewnętrznej karcie dźwiękowej  (Przeczytany 5358 razy)

maciekos95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Status GG
    • Radio Extreme Sounds
Problem ze Skypem na zewnętrznej karcie dźwiękowej
« dnia: 22 Czerwiec 2015, 00:21:59 »
Witam,

W moim domowym studiu radiowym mam m. in. mikser Behringer MX 1604A i zewnętrzną kartę dźwiękową Audiotrak Maya U5. Postanowiłem zrobić wczoraj test rozmów przez Skype'a.

Jeśli chodzi o słyszalność rozmówcy na antenie, to wszystko jest tak, jak powinno być. Problem pojawia się, gdy chcę aby rozmówca słyszał mój głos czy też całość sygnału z anteny u siebie. Podłączyłem więc wyjście AUX w mikserze do wejścia mikrofonowego w karcie. Wejścia liniowego używam z kolei do przekazywania głównego sygnału z miksera na antenę i do programu Audacity, w którym nagrywam audycje.

Otóż gdy ustawiłem na Skypie wejście mikrofonowe zewnętrznej karty jako urządzenie do nagrywania, czyli to co słyszy mój rozmówca, to w trakcie rozmowy co prawda słyszał on właściwy sygnał, natomiast przestało całkowicie działać wejście liniowe (menedżer audio w Windowsie pokazywał że urządzenie jest obecnie niedostępne, nie dało się również włączyć nagrywania z tego wejścia w Audacity). Po zakończeniu rozmowy na Skypie, problem natychmiast znikał, ale pojawiał się także przy włączonym okienku ustawień Skype'a. Analogicznie działo się też w odwrotnej sytuacji, czyli po ustawieniu wejścia liniowego na Skypie przestawało działać wejście mikrofonowe.

Czy ten problem da się w ogóle w jakiś sposób rozwiązać, czy też Skype po prostu tak ma i trzeba przenieść się na inny komunikator lub użyć do takich rozmów oddzielnej karty dźwiękowej? Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2015, 00:23:48 wysłana przez maciekos95 »