16 Październik 2019, 10:16:06

Autor Wątek: del  (Przeczytany 2537 razy)

krzos

  • Gość
del
« dnia: 17 Sierpień 2014, 23:07:58 »
del
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2018, 19:38:57 wysłana przez del »

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1784
Odp: Kilka pytań ws. licencji.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2014, 14:50:25 »
Nie ma znaczenia forma w jakiej to zrealizujesz, a fakt czy rzeczywiście tylko bliscy znajomi będą mogli z tego korzystać. Możesz założyć tysiąc haseł, odcisk palca i jeszcze inne cuda, ale jeżeli dasz dostęp osobie, która nie jest już w stosunku towarzyskim z Tobą - łamiesz prawo.

Jeśli chodzi o retransmisję stacji, to prawo przewidziało jedynie taki zapis:
Cytuj
Wolno rozpowszechniać za pomocą anteny zbiorowej oraz sieci kablowej utwory nadawane przez inną organizację radiową lub telewizyjną drogą satelitarną albo naziemną, jeżeli następuje to w ramach równoczesnego, integralnego i nieodpłat- nego rozpowszechniania programów radiowych lub telewizyjnych i przeznaczone jest do oznaczonego grona odbiorców znajdujących się w jednym budynku lub w domach jednorodzinnych obejmujących do 50 gospodarstw domowych.
O ile pierwsza część dotycząca sieci kablowej tudzież Internetu jest ok, o tyle druga część ma się już nijak do transmisji sieciowej. Tak więc sprawa retransmisji jest śliska i zależy od interpretacji przepisów.

Najprawdopodobniej jednak, jeżeli retransmisja odbywa się przez serwer, a nie zamieszczony na stronie odtwarzacz stacji radiowej, musisz zaopatrzyć się w zgody od czterech organizacji.

Jeśli chodzi o obraz video to ZAIKS jest tutaj najmniej zainteresowaną stroną. Bardziej polecam kontakt ze ZPAVem.