Nowa strona RadioParty.pl wcale nie jest nowa? PDF Drukuj Email
Nowości - Media
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 08:00

Pierwszego kwietnia RadioParty.pl zaprezentowało nam swoją nową stronę, która nie była tylko chwilowym wybrykiem w dniu żartów, choć może powinna?

Niektórzy nasi czytelnicy sugerują, że nie dość, że jest to plagiat to jeszcze wykonany w sposób nieumiejętny. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Na oficjalnej stronie portalu Facebook administracja uraczyła nas komunikatem: Witajcie co prawda dzisiaj 1 Kwietnia ale mamy dla Was niespodziankę (...) od dnia dzisiejszego możecie cieszyć się nowym wyglądem strony głównej ! Zupełnie nowy design zaprojektowany przez Kulka i zakodowany dzięki Hamerowi!

Reakcja pośród słuchaczy na tę nowinę była różna, jedni byli zachwyceni, drudzy nie, a jeszcze inni kompletnie zdegustowani. Nasza opinia niestety integruje nas z trzecią grupą słuchaczy. Niestety - ponieważ stacja, która przez wielu postrzegana za wzór nie powinna pozwalać sobie na taką klapę.

Zarówno od twórców jak i administracji do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na przesłane pytania, które by rozświetliły całą sytuację, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak przedstawić Wam kontekst. Wnioski musicie wyciągnąć sami, ponieważ nie chcemy być tutaj stronniczy.

Zacznijmy od porównania dwóch witryn: di.fm oraz radioparty.pl. Dziwnym przypadkiem obie witryny mają praktycznie ten sam układ strony: 1- 2 - 1. Co więcej w oby przypadkach mamy do czynienia z użyciem identycznych barw w tle, blokach treści czy czcionkach.

Pomijając ten fakt, w mojej opinii poprzednia odsłona RadioParty.pl była zdecydowanie czytelniejsza, przejrzysta i łatwiejsza w odbiorze. Obecna kojarzy mi się z zakładem pogrzebowym. W wielu miejscach treść zlewa się ze sobą, a kluczowe elementy nie są w żaden sposób podkreślony. Idealny przykład witryny nieintuicyjnej, w której liczy się całokształt. A diabeł tkwi w szczegółach.

Tajemnicą wciąż pozostaje decyzja dlaczego władze stacji zadecydowały o tak drastycznej przemianie. Z naszego dochodzenia wynika, że liczba osób którym nie odpowiadała poprzednia odsłona była pomijalnie mała.

 

Komentarze 

 
-2 #5 Filip 09.05.2014 00:17
Jeśli nie widzicie podobieństw to radzę udać się do okulisty :) Chyba że uważacie że ma być wersja 1:1 to gratuluję znajomości pewnych rzeczy.
Cytuj
 
 
+2 #4 Marcin 08.05.2014 16:52
To co napisane jest wyżej to naprawde żenujące ;) Strony nie są wogóle podobne ;) Tak jak to napisał bartłomiej. Gdzie player itd ? :o
Cytuj
 
 
0 #3 aaaaa 08.05.2014 16:48
@łukasz czyli kto odszedł? :-)
Cytuj
 
 
-2 #2 łukasz 08.05.2014 16:10
Kolejny dowód na to iż radioparty już nie jest najlepsze, proste. Wniosek po tym jak bardzo zmniejszył się poziom prowadzonych audycji oraz ze najlepsze osoby z radia odeszły.
Cytuj
 
 
+3 #1 Bartłomiej 08.05.2014 14:15
Co się tak doczepiliście tego RP ?. Wyglądem nie przypomina mi nawet DI jedynie kolor strony przypomina DI a gdzie układ, player itp. ? Nie bronię RP ale to co wypisujecie jest śmieszne poważnie.
Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod
Odśwież