Radio eR na PLUS? PDF Drukuj Email
Nowości - Media
środa, 22 września 2010 17:36

W momencie połączenia sieci radiowych PLUS i VOX FM z szeregu tych rozgłośni wystąpił białostocki oddział, który od kilku dni nadaje swój program już jako Radio i.

Tymczasem okazuje się, że już niebawem Radio PLUS może wzbogacić się o kolejny oddział. Trwają bowiem rozmowy z lubelskim Radiem eR.

W trakcie audycji „Pasterski kwadrans” metropolita lubelski, abp. Józef Życiński poinformował słuchaczy Radia eR iż trwają rozmowy z przedstawicielami Radia PLUS, które „(...) doprowadziłyby do włączenia naszej radiostacji do sieci, która obejmuje już Kraków, Warszawę jak i 20 kilka radiostacji katolickich…”. Decyzję o podjęciu takich działań metropolita skomentował w następujący sposób: „Nie ma powodów, by podtrzymywać tę autonomię archidiecezji, która skądinąd jest bardzo kosztowna. W tej perspektywie, naśladując inne diecezje, po konsultacji z księżmi biskupami, którzy w solidarnym współdziałaniu są gwarantem zapewniającym katolickość programu, poleciłem podjąć rozmowy, które pozwoliłyby także i naszą archidiecezję dołączyć do sieci Radio PLUS”.

Wydawać by się mogło, iż decyzja o włączeniu Radia eR w struktury PLUS-a to efekt ostatnich zmian, połączenia z siecią VOX FM. Jak się okazuje, sprawa trwa już znacznie dłużej. „Od dwóch lat trwają rozmowy w sprawie współpracy Radia eR z siecią Radia PLUS” – przyznał w rozmowie z Portalem Medialnym MediaFM.net Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu. „Finału tych rozmów nie ma” – ucina przedstawiciel sieci PLUS. Rzecznik kurii lubelskiej, ks. Mieczysław Puzewicz potwierdził, że rozmowy trwają, jednak trudno w tej chwili mówić o jakichkolwiek zapewnieniach.

Jednak pertraktacje między zainteresowanymi stronami zdają się zbliżać ku końcowi. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, iż na dniach ma odbyć spotkanie przedstawicieli kurii lubelskiej, która jest właścicielem Radia eR z pracownikami stacji. „Od kilku dni jesteśmy jakby w zawieszeniu, nie wiemy co dalej” – komentuje nasz rozmówca.

Czy to nie koniec powiększania struktur Radia PLUS? Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu zapytany o tę kwestię przyznał jedynie, że z żadną inną stacją nie są w tej chwili prowadzone rozmowy o takim charakterze. Także żaden z oddziałów Radia PLUS nie zgłosił chęci wystąpienia z sieci.

Mateusz Sienkiewicz/ MediaFM.net

 

Dodaj komentarz


Kod
Odśwież