Nokia Internet Radio, czyli Twoja stacja w komórce! PDF Drukuj Email
Artykuły - Poradniki
poniedziałek, 03 grudnia 2012 10:23

Nokia Internet Radio ShoutCastBranża internetowych stacji radiowych dopiero się rozwija, dlatego każdy radiowiec powinien bić się wręcz o słuchaczy. Na słuchacza trzeba się otworzyć, a można to uczynić dzięki innowacyjnymi rozwiązaniom.

Pozwól im odtwarzać Twoją stację w telefonie! Postaramy Ci się przybliżyć w tym artykule techniczne aspekty programu Nokia Internet Radio.

Jest to oficjalna aplikacja wydana przez Nokię, która umożliwia odtwarzanie wielu stacji radiowych nadających w Internecie. Oprócz funkcji odtwarzacza program jest też olbrzymim katalogiem stacji, nad którego redakcją czuwa zautomatyzowany internetowy serwis.

Sam katalog jest zorganizowany dość porządnie, przeglądać go można pod trzema kątami:

  • języka
  • kraju
  • gatunku muzycznego.

Pośród polskich stacji znajdziemy między innymi komercyjne radio ZET, RMF, Maryja, Eska czy internetowych potentatów jak Open.fm. Oprócz nich skatalogowanych jest też dużo mniejszych stacji, które mogą zaoferować słuchaczom wiele pozytywnych wrażeń.

Nokia Internet Radio odtwarza stacje grające zarówno w MP3, AAC oraz AAC+, czym nie wszystkie takie aplikacje mogą się pochwalić. Warto też wspomnieć, że ze statystyk ShoutCasta wynika iż sporo osób korzysta z ów programu.

Jak dodać radio do katalogu?

Procedura jest prosta, ogranicza się do rejestracji na tej stronie i podaniu kilku informacji. Dodający musi przygotować krótki i rozszerzony opis radia, jego logo oraz listę wszystkich gatunków jakie stacja nadaje na swojej antenie.

Oprócz tego trzeba będzie określić dostępność stacji, czyli informację kiedy możemy spotkać kogoś nadającego na jej falach. Warto wspomnieć też o przepływności i koderze. Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych danych i procedurze potwierdzenia stacja zostanie dodana do listy!

 

Komentarze 

 
0 #1 szaku 03.12.2012 23:51
swietna i rozwijalna aplikacja ale ja polecam http://mfradio.sourceforge.net/ mozna sluchac nawet wlasne stacje radiowe testowalem i jest bardzo swietna
Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod
Odśwież