Technologie
Po telewizji czas na cyfryzację radia PDF Drukuj Email
Nowości - Technologie
poniedziałek, 21 lipca 2014 11:09

Nie ma wątpliwości, że telewizja cyfrowa sprawdziła się w Polsce. Dlatego też KRRiT postanowiło zająć się również cyfryzacją radia w technologii DAB+.

Głównym powodem, który napędza cyfryzację, jest przepełnienie częstotliwości FM. A z fizyką nie wygramy, przy obecnym paśmie stacji radiowych może powstać jeszcze co najwyżej kilkanaście.

 
To jeszcze nie koniec Winampa! PDF Drukuj Email
Nowości - Technologie
piątek, 17 stycznia 2014 15:23

Winamp i ShoutCast jednak nie znikną z sieci? Winamp wraz z technologią Shoutcast miał przestać istnieć 21 grudnia 2013 roku. Pisaliśmy o tym w artykule: Winamp kończy rozwój. Czy ShoutCast jest zagrożony? 

Tak się jednak nie stanie. Zaczęły pojawiać się pogłoski jakoby Microsoft miał zostać nowym właścicielem marki. W prawdzie aplikacja została sprzedana, ale zupełnie komuś innemu.

 
[Aktualizacja] Winamp kończy rozwój. Czy Shoutcast jest zagrożony? PDF Drukuj Email
Nowości - Technologie
wtorek, 19 listopada 2013 20:00

Przed chwilą AOL wystosował komunikat, w którym zapowiedział na koniec grudnia zamknięcie projektu i jego pochodnych oraz zablokowanie możliwości pobierania Winampa z ich stron.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze informacji jakoby AOL planował też zamkniecie AOL Radio (pochodna Shoutcast) ale zamknięcie Winampa to i tak ogromny cios dla internetowych stacji radiowych.

 
Wersja testowa serwera IceCast 2.4 została wydana! PDF Drukuj Email
Nowości - Technologie
środa, 11 września 2013 11:59

Minął rok od wydania ostatniej stabilnej wersji programu IceCast 2.3.3. Twórcy jednak nie próżnowali przez ten czas i otrzymaliśmy już 4. odsłonę wersji testowej IceCast 2.4.

W stosunku do poprzedniej wersji zmian w prawdzie jest niewiele, ale są one kluczowe dla całego projektu zwiększając jeszcze bardziej jego techniczne możliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5