15 Maj 2024, 10:54:25

Autor Wątek: Nadawanie w icecast  (Przeczytany 6091 razy)

radiorsr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Radio Red Star - Twoje miejsce i czas
Nadawanie w icecast
« dnia: 29 Listopad 2012, 23:31:52 »
Witajcie,

jaki program nadawać w icecast abym miał wybór karty muzycznej z której ma być wysyłany sygnał. Mam w komputerze dwie karty muzyczne jedna karta działa wraz z vl dj i jest podłączona do miksera. Do miksera podłączone są dwa mikrofony. Z miksera wchodzę na drugą kartę muzyczną i chciałbym aby z tej karty program nadwał całą muzykę oraz głos.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Radio Red Star - Twoje misjce i czas
www.radiorsr.com

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2012, 23:39:21 »
Wydaje mi się, że popularny EdCast powinien Cię zaspokoić, dorwiesz go tutaj: http://www.4stream.pl/forum/index.php?action=downloads;sa=view;down=18

EdCast ma jednak wadę, nie jest już rozwijany. Jeżeli nie sprosta Twoim wymaganiom możesz spróbować urzyd programu o nazwie jetAudio. Niestety osobiście go nie używałem i znam go tylko z relacji innych. Też powinien Ci pozwolić na wybór karty.

Jeżeli żaden z powyższych Ci nie odpowiada, to pamiętaj, że zawsze możesz nadawać do IceCasta w trybie zgodności z ShoutCast, czyli przy użyciu wtyczek DSP i wszystkiego tego, co potrafi nadawać do ShoutCasta.

radiorsr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Radio Red Star - Twoje miejsce i czas
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2012, 18:56:16 »
Witam,

wszystko ładnie chodzi na komputerze z win 7 32 bit, natomiast na 64 bit jest problem z kodowaniem dzwięku. Ed cast nie widzi wtyczki lame 64 bit.

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ?

Pozdrawiam
Radio Red Star - Twoje misjce i czas
www.radiorsr.com

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2012, 00:54:54 »
Lame występuje w ogóle w 64bit? Wydaje mi się, że nie. Zawsze możesz korzystać w trybie zgodności aplikacje 32-bitowe.

goldtrafic

  • Gość
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudzień 2012, 18:02:08 »
Wydaje mi się, że popularny EdCast powinien Cię zaspokoić, dorwiesz go tutaj: http://www.4stream.pl/forum/index.php?action=downloads;sa=view;down=18

EdCast ma jednak wadę, nie jest już rozwijany. Jeżeli nie sprosta Twoim wymaganiom możesz spróbować urzyd programu o nazwie jetAudio. Niestety osobiście go nie używałem i znam go tylko z relacji innych. Też powinien Ci pozwolić na wybór karty.

Jeżeli żaden z powyższych Ci nie odpowiada, to pamiętaj, że zawsze możesz nadawać do IceCasta w trybie zgodności z ShoutCast, czyli przy użyciu wtyczek DSP i wszystkiego tego, co potrafi nadawać do ShoutCasta.
  eee chciałbym się zapytać czy jest coś takiego jak spolszczenie tego programu EdCast ?

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudzień 2012, 18:13:05 »
Z tego co się orientuję to nie, ale jest on na tyle intuicyjny, że chyba poradzisz sobie.

goldtrafic

  • Gość
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Grudzień 2012, 18:19:03 »
Z tego co się orientuję to nie, ale jest on na tyle intuicyjny, że chyba poradzisz sobie.
No właśnie chyba ciężko mi to pójdzie, bo widze tylko opcje mikrofonu, a gdzie ustawia sie playliste piosenek ? I czy wogole to jest możliwe w tym programie?

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Grudzień 2012, 19:18:24 »
To jest niewielki program, który TYLKO transmituje sygnał z karty dźwiękowej do serwera ShoutCast.

goldtrafic

  • Gość
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Grudzień 2012, 07:42:47 »
czyli on automatycznie przewala dźwięk na serwer? Nie trzeba sie bawic w ustawianie itp, itd. Czyli w takiej postaci (jak na screenie) wystarczy go odpalić, nic nigdzie nie grzebać i puścic muzyke np z ZaraRadio ?

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Grudzień 2012, 09:45:27 »
Musisz najpierw skonfigurować encoder dodając nowy, a ten domyślny kasując. Program musi wiedzieć dokąd i w jakim formacie nadawać. Konfiguracja jest zbliżona do wtyczki DSP, dane te same.

goldtrafic

  • Gość
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Grudzień 2012, 11:02:15 »
Musisz najpierw skonfigurować encoder dodając nowy, a ten domyślny kasując. Program musi wiedzieć dokąd i w jakim formacie nadawać. Konfiguracja jest zbliżona do wtyczki DSP, dane te same.
a miałbyś może screena z poprawną konfiguracją na shoutcast, bo serwer mam z 4stream.pl

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Grudzień 2012, 11:34:27 »
Przecież tam wystarczy wpisać host, port i hasło oraz wybrać, że nadajesz do ShoutCasta. Wszystkie te dane dostałeś mejlem podczas zakładania serwera!

Po pierwsze musisz zainstalować EdCast z wtyczką Lame_enc, która umożliwia kodowanie sygnału do MP3. Klikasz Add Encoder i z nowododanej na liście pozycji wybierasz ten encoder, klikasz PPM i klikasz Configure.

Dalej podajesz dane. Bitrate to chyba jasne? Server IP - 4stream.pl, port otrzymałeś w mejlu, Encoder Password - hasło nadawania, mountpoint: / (slash),  reconnect - czas do ponownego łaczenia.

W zakładce YP Setting podajesz szczegół audycji do katalogu publicznego.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2012, 12:01:07 wysłana przez karol »

goldtrafic

  • Gość
Odp: Nadawanie w icecast
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Grudzień 2012, 14:47:11 »
Przecież tam wystarczy wpisać host, port i hasło oraz wybrać, że nadajesz do ShoutCasta. Wszystkie te dane dostałeś mejlem podczas zakładania serwera!

Po pierwsze musisz zainstalować EdCast z wtyczką Lame_enc, która umożliwia kodowanie sygnału do MP3. Klikasz Add Encoder i z nowododanej na liście pozycji wybierasz ten encoder, klikasz PPM i klikasz Configure.

Dalej podajesz dane. Bitrate to chyba jasne? Server IP - 4stream.pl, port otrzymałeś w mejlu, Encoder Password - hasło nadawania, mountpoint: / (slash),  reconnect - czas do ponownego łaczenia.

W zakładce YP Setting podajesz szczegół audycji do katalogu publicznego.
mam tak: