07 Maj 2024, 18:06:45

Autor Wątek: sam broadcaster (problem)  (Przeczytany 2712 razy)

soulbleed

  • Gość
sam broadcaster (problem)
« dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:47:51 »
Witam,

Potrzebuję bardzo Waszej pomocy. Przeszukałem wstępnie forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Używam programu sam broadcaster. Po zainstalowaniu, wszystko ustawiłem według filmów na you tube. Kiedy łącze się z testowym serwerem radia Lifemusic.pl, wszystko chodzi elegancko. Słychać muzykę w mp3 (normal), słychać mój głos.

Problem polega na tym, że co jakiś czas, tracę połączenie z serwerem i mam przerwy w nadawaniu. Dosłownie na chwilę pojawia się "error" i po paru sekundach połączenie automatycznie się przywraca. Łączyłem się zarówno przez WiFi jak i bezpośrednio kablem.
Problem pojawia się w różnych odstępach czasu.
"Restartowałem" adres IP na karcie sieciowej.
Internet 20mb, śmiga od kilku lat bez zarzutu - firma Sat Mont Service.
Problem pojawia się niezależnie od tego, czy inne urządzenia korzystają z routera, czy nie.

Pozdrawiam
Michał

djmajek

  • Gość
Re: sam broadcaster (problem)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:47:51 »
pierwsze to sprawdz przepustowosc internetu a nie jakosc lacza lol
kolejna sprawa dopiero sprawdz  przepustowosc routera i maksymalny birate...

"Restartowałem" adres IP na karcie sieciowej." co to znaczy wgl ? pierwszy raz sie spotykam z resetowaniem ip na karcie sieciowej lol
Adres Ip przewaznie jest pobierany automatycznie i o ile nie masz zmiennego IP to zawsze będzie taki sam więc po co robisz takie cuda ?

Kolejne pytanie czy sprawdziłeś grając na innych programach czy też to występuje.
Jeśli nie to jest to Wina SAMA więc odnośnie programu SamBroadcaster czy jest to wersja legalna czyli oryginalna ?

rufi

  • Gość
Re: sam broadcaster (problem)
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:47:51 »
(10.09.2013 06:52)soulbleed napisał(a):  Witam,

Potrzebuję bardzo Waszej pomocy. Przeszukałem wstępnie forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Używam programu sam broadcaster. Po zainstalowaniu, wszystko ustawiłem według filmów na you tube. Kiedy łącze się z testowym serwerem radia Lifemusic.pl, wszystko chodzi elegancko. Słychać muzykę w mp3 (normal), słychać mój głos.

Problem polega na tym, że co jakiś czas, tracę połączenie z serwerem i mam przerwy w nadawaniu. Dosłownie na chwilę pojawia się "error" i po paru sekundach połączenie automatycznie się przywraca. Łączyłem się zarówno przez WiFi jak i bezpośrednio kablem.
Problem pojawia się w różnych odstępach czasu.
"Restartowałem" adres IP na karcie sieciowej.
Internet 20mb, śmiga od kilku lat bez zarzutu - firma Sat Mont Service.
Problem pojawia się niezależnie od tego, czy inne urządzenia korzystają z routera, czy nie.

Pozdrawiam
Michał

Michał obawiam sie że nie mam dla Ciebie dobrych wieści , oczywiscie tak jak kolega Majek zaproponował aby być w 100% pewnym  diagnozy  wypróbuj  na innych wersjach SAM-a  lub nawet softach  np Vdj .Nazywamy to w żargonie radiowców "lataniem" i problem lezy tylko i wyłącznie po stronie dostawcy łacza internetowego . Prędkość internetu zmierzysz , ze zmierzeniem jakości tez nie bedzie raczej problemów ale czy połączenie jest stabilne to jest raczej trudno udowodnic no i wyegzekwować jakiekolwiek działanie eliminujace usterkę . Pozostaje mieć tylko nadzieje ze to rzeczywiscie wina SAM-a  ale tę opcje brałbym pod uwagę dopiero na samym końcu . Ja stawiam na niestabilnego neta  .