12 Maj 2024, 23:38:26

Autor Wątek: Shoutcast na serwerze www?  (Przeczytany 2721 razy)

kersiu

  • Gość
Shoutcast na serwerze www?
« dnia: 29 Marzec 2013, 09:59:19 »
Witajcie - nie wiem gdzie napisac to pytanie - dlatego napisze w dwoch miejscach :)

Kiedys czytalem na jednym z szeroko dostepnych Forum'ow (hehe) ze jest mozliwosc zrobienie sobie serwera shoutcast na Serwerze strony WWW oraz na serwerze Shell ... i mam pytanie : czy to prawda?? czy ktos moglby poradzic ... jak to zrobic bo moja wiedza o linuxie jest bardzo podstawowa... W jakiej firmie hostingowej to zrobic??

Obojętne dla mnie jest czy to bedzie serwer Shoutcast czy PicoSteamer:)

Na 4stream.pl sa zawsze najmądrzejsze osoby dlatego tutaj pisze:)!! hehe:))

PS przypomnialo mi sie o tym sposobie kiedy odkrylem jeden hosting jakiegos 13latka:| ktory robil w PicoSteamer i nie wierze by chłopak robil to na dedyku:))

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Shoutcast na serwerze www?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2013, 10:01:38 »
Picostreamer potrzebuje sporych praw na serwerze, nie mówiąc już o obciążeniu jakie generuje.

Myślę że na darmowych kontach nie da się tego postawić, a i na płatnych nie bardzo pozwolą choć kto wie co admin to inna polityka ;)

co do konta shell to prawie na każdym można uruchomić serwer ale admin raczej nie będzie zadowolony z wygenerowanego ruchu i zazwyczaj jest zabezpieczony przed takimi sprawami.

Osobiście myślę że peercast jest lepszy od picostreamer ale cóż to jest kwestia kosztów umiejętności oraz upodobań serwer na shellu to na dobrą sprawę cztery polecenia z parametrami
wget
tar
screen
sc_serv

i gotowe.