13 Maj 2024, 13:52:18

Autor Wątek: Nazwa audycji  (Przeczytany 3467 razy)

KreciszMnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Status GG
Nazwa audycji
« dnia: 16 Sierpień 2012, 15:49:32 »
Witam, posiadam domowy shoutcast i mam pewien problem z wyswietlaniem nazwy aktualnej audycji danego prezentera w statystykach
głownie chodzi o to ze mam tak skonfigurowany dziwnie shoutcast ze moge wbic bez kickowania autopilota lecz nie wiem czy ma to z czyms wspolnego , powiedzmy gdy gra autopilot nazwa pilota nazywa sie "RADIO" a gdy ktos polaczy sie ze strumieniem o innej nazwie prezentera i audycji nazwa ciagle jest taka sama jak w autopilocie, szukalem juz wszedzie odpowiedzi na ten temat i niestety nie dostalem odpowiedzi :(

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nazwa audycji
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2012, 15:54:48 »
Ta dziwna konfiguracja, to nie ShoutCasta tylko autopilota, który zwie się ShoutCast Transcoder. Autoryzacja prezenterów odbywa się właśnie przez niego.

Niestety nie można na to nic poradzić, autopilot skutecznie zamienia dane przesłane z wtyczki DSP na swoje, które ma podane w konfiguracji.

KreciszMnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Status GG
Nazwa audycji
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2012, 20:16:38 »
nie wierzę ze nie da sie z tym nic zrobić.
przeciez to działa na tym samym systemie jak każdy shoutcast, czy tam autopilot
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2012, 21:43:11 wysłana przez karol »

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nazwa audycji
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień 2012, 20:22:42 »
Tłumaczę Ci, że nie działa jak każdy ShoutCast. Autoryzacja i nadawanie jest pośredniczone przez ShoutCast Transcoder, który ustala swoje dane.

Zawsze możesz kopać pilota i łączyć się bezpośrednio do ShoutCasta, ale wtedy nie będziesz miał łagodnych przejść między prezenterem a autopilotem.

KreciszMnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Status GG
Nazwa audycji
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2012, 21:27:21 »
no spoko poradze sobie , górny post słowo "wierze" rz  bo wiara ;) na wiezy to stoi ksiezniczka z gola pipka
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2012, 21:30:32 wysłana przez KreciszMnie »

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Nazwa audycji
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2012, 21:38:00 »
Mea Culpa, zapędziłem się. Zwracam honor.

Jeżeli ogarniasz PHP, to możesz kazać przekazywać prezenterom te informacje w jakimś jednym parametrze, którego autopilot nie zmienia (wydaje mi się, że to pole description). Wtedy każ im ustawić to w stylu:
Cytuj
Nazwa prezentnera|Nazwa audycji|costam|cos tam

Następnie w statystykach pobrać to jedno konkretne pole i obrobić funkcją explode(), która podzieli to. Wtedy otrzymasz cztery dane z jednego pola.

Warto pokombinować, bo mimo wszystko te rozwiązanie, które obecnie masz pozwala ustalić osobne hasło dla każdego prezentera i ustawić łagodne przejścia między prezenterem, a autopilotem. Fajna sprawa, mało które radio to ma.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2012, 21:44:21 wysłana przez karol »

KreciszMnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Status GG
Odp: Nazwa audycji
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2012, 22:01:40 »
ok dzieki za wskazowki pobawie sie z tym;) chodz z tego co widze nie bedzie to latwe zadanie