12 Maj 2024, 02:10:11

Autor Wątek: shoutcast+Vista+Vdj  (Przeczytany 3694 razy)

Krandal

  • Gość
shoutcast+Vista+Vdj
« dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Witam :)
Na początku przepraszam jeśli wybrałem zły dział :) ale jestem nowy :)
Więc sprawa wygląda tak swojego czasu tj(jakieś 2-3 lata temu) byłem czynnym prezenterem lecz z braku czasu (praca, studia) jakoś się to zakończyło teraz postanowiłem na nowo się pojawić .
Problem wygląda tak przerzuciłem się na viste i kompletnie sobie nie radze z ustawieniami shoutcast na xp mialem wszystko opanowane do perfekcji lecz teraz jest problem  posiadam laptop Toshiba a300-233 i gby wylacze wbudowany mikrofon to wgl niema dzwięku na programie do nadawania . mam w nim też wejscie mikrofonowe no i też coś jest nie tak . O ile znalazłem na forum jak nadawać na vdj to z tym pierwszym ważniejszym dla mnie problemem jakoś nie mogę sobie poradzić i proszę was o pomoc ;)

swivel

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Najlepiej zmień system na XP bądź 7.

Krandal

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
właśnie chodzi o to że nie mam takiej możliwości :)

swivel

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Zawsze jest xD No niestety nie jestem w stanie Ci pomóc bo vista dla mnie to największe zło, taka ciemna strona mocy Microsofta. Nie pamiętam żeby własnie ktoś kiedyś rozwiązał ten problem, ale możliwe ze coś się da ale własnie najlepiej jest przeinstalować system.

Bazzer

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
sprawdź na początek ustawienai karty muzycznej i podaj model jak i sterowniki które masz zainstalowane :) mozliwość jest taka ze  aktualne sterowniki mogą blokowa  dźwięk podczas podąłczenia się do wejscia :) powodem tego moze być  złe ustawienia portów przez program , kiedyś borykałem sie  z takim problemem lecz  po reinstalacji sterownikow i zmainy karty na realtek jak izmiany sterownikow nie mam problemu z vista i graniem w radiach

Krandal

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Karta to Realtek High Definition Audio wersja sterownika 6.0.1.5599 z roku 2008 znalazłem też nową wersje sterowników ale nie instalowałem ponieważ nie wiem czy to coś pomoże :)

pedro

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Ja mam Vistę i pamiętam, że SAMa instalowałem tak jak na XP lub 7 a nastepnie po zainstalowaniu podmieniałem pewne pliki *.exe aby działał poprawnie w Viście. Musialbym przypomnieć sobie jakie to były pliki.
Ale pamietam, ze było troche paprania się.


Ale zawsze można pocieszać się faktem, że Vista jest jedynie niedoskonałą formą popularnej "siódemki" i ma wiele cech wspólnych

EnJoy89

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
(20.07.2012 18:16)swivel napisał(a):  Najlepiej zmień system na XP bądź 7.


Vista pod tym względem jest do kitu;) ale polecam zrobić tak jak Kolega napisał. na xp lub 7:) bo inaczej może być ciężko;)

EdiEr

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Ech po co wszyscy polecacie zmianę systemu, skoro autor wątku napisał, że to nie wchodzi w grę..
Natomiast fakt faktem, shoutcast nie jest kompatybilny z systemem Windows Vista. Ale dużo jeszcze zależy od sprzętu.
W tym wypadku pomóc może kombinacja z Virtual Audio Cable. A jeśli nie to, no to pozostaje dodatkowy sprzęt w postaci miksera. Ewentualnie korzystanie z innego programu, np. Sam Broadcaster, ale autor chyba chce koniecznie grać z VDJ... Najprostsze rozwiązanie to zewnętrzny mikser.

Krandal

  • Gość
Re: shoutcast+Vista+Vdj
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:07 »
Już sobie dawno z wszystkim poradziłem ;) ale dzięki za pomoc ;)