11 Maj 2024, 10:47:25

Autor Wątek: Nadawanie dla znajomych  (Przeczytany 4667 razy)

Marek

  • Gość
Nadawanie dla znajomych
« dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
Witam serdecznie wszystkich radiowców:)

Zamierzam otworzyć radio internetowe i moje pytanie brzmi: Czy istnieje taka możliwość, żeby w sposób legalny zrobić tak, że mogliby słuchać mego radia tylko moi znajomi? Na razie tylko by to było radio dla moich znajomych, a z czasem gdy uzbieram fundusze to będę opłacać licencje itd i wtedy będę nadawać w sieci! Kolejne moje pytanie: Mam program VDJ (Wersja 7) i wpisuje dane do bezpłatnego serwera w celu nadawania i coś mi się nie może połączyć, dlaczego?

Fire

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
1. Po prostu nie umieszczaj linka do słuchania radia na stronie, ani żadnych playerów online. Link możesz wtedy wysyłać jedynie np. przez gg, by cię słuchali. Żadnych innych praktyk zwalniających z opłacania licencji nie ma.

2. Hmmmm albo wpisujesz złe dane, albo po prostu wybierasz złą jakość nadawania, albo.. nie wiem, póki co nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

Pozdrówka

Marek

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
(31.05.2012 18:49)Fire napisał(a):  1. Po prostu nie umieszczaj linka do słuchania radia na stronie, ani żadnych playerów online. Link możesz wtedy wysyłać jedynie np. przez gg, by cię słuchali. Żadnych innych praktyk zwalniających z opłacania licencji nie ma.


Czy jest to legalne jak założe stronę radia i będę tam umieszczać tylko listę przebojów itp. itd. Bez żadnych playerów i linków do słuchania. Chcem, żeby to było w pełni legalne, bo nie chcem mieć kłopotów... Na razie chcem, żeby mojego radia słuchali tylko moi znajomi itp. A z czasem, gdy uzbieram kase to podpizę umowy i będę nadawać w sieci dla wszystkich:) Kolejne me pytanie: Wpisuje w wirtualu następujące dane:

Server: s1.4stream.pl

Port: 8806

Password: Tu wiadomo, że hassło

i nie mogę się połączyć pisze mi taki komunikat: Broadcast  error, server answered: invalid password, co zrobiłem nie tak?

Grajek

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
Server: s1.4stream.pl

 Port: 8806

spróbuj ;)

Marek

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
(01.06.2012 16:26)Grajek napisał(a):  Server: s1.4stream.pl

 Port: 8806

spróbuj ;)


Niestety nic to nie dało:(

RadioPowerek.pl

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
Marku zrób screena i podeślij na forum, postaram się pomóc.

Marek

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
Gdy wpisuje dane: server i nr portu, i gdy klikam: Start Recording pojawia się taki komunikat: "Broadcast is a freature available only in the paid version VirtualDJ. Please see http://www.virtualdj..com for more information about our product line and upgrade prices. (your broadcast will continue, but only for 10 minutes) i nie wim dlaczego ten komunikat się pojawia:(

EdiEr

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
I wszystko jasne. Masz bezpłatną wersję VDJ która nie umożliwia nadawania w radiu internetowym. Komunikat informuje Cię, że nadawać możesz jedynie z płatnej wersji programu, którą możesz zakupić na ich stronie.

Jeśli naprawdę chcesz nadawać całkowicie legalnie, musisz albo kupić płatną wersję programu, albo nadawać za pomocą winampa z wtyczką shoutcast

Marek

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
(01.06.2012 19:39)EdiEr napisał(a):  I wszystko jasne. Masz bezpłatną wersję VDJ która nie umożliwia nadawania w radiu internetowym. Komunikat informuje Cię, że nadawać możesz jedynie z płatnej wersji programu, którą możesz zakupić na ich stronie.

Jeśli naprawdę chcesz nadawać całkowicie legalnie, musisz albo kupić płatną wersję programu, albo nadawać za pomocą winampa z wtyczką shoutcast


Dziękuje za info:)

A czy w programie sam broadcaster (demo) można nadawać? czy trzeba mieć pełną (płatną) wersje? Kolejne me pytanie: Mam internet mobilne bezprzewodowy z iplus mam limit 15GB i czy mogę nadawać swobodnie czy nie, żeby nie przekroczyć podstawowego limitu 15GB.

Fire

  • Gość
Re: Nadawanie dla znajomych
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwiecień 2014, 17:48:13 »
A nie łatwiej by ci było nadawać na serwer przy użyciu pluginu do winampa ? Wtedy nawet z "darmowego" vdj będziesz mógł grać.