28 Kwiecień 2024, 05:41:55

Autor Wątek: Wolno stojące radio internetowe  (Przeczytany 3850 razy)

media vienna plus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Media ViennaPLus
Wolno stojące radio internetowe
« dnia: 15 Marzec 2014, 15:21:34 »
Witam.
Jak w temacie posiadam radio które za pośrednictwem sieci wifi odbiera radia internetowe. Pytanie do znających temat: Dlaczego nie mogę słuchać mojej stacji radiowej jeśli nawet wpisuję ręcznie adres strumienia http://4stream.pl:18188 (bo na liście którą sobie radio aktualizuje nie ma tej stacji). Najciekawsze że pod tym adresem strumienia znajduje jakieś 4 stacje a mojej tam nie ma. Ma ktoś z Was pojęcie czemu tak jest ?
Pozdrawiam Darek.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Wolno stojące radio internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2014, 23:03:59 »
Nie rozumiem. Wpisujesz ten adres Twojej stacji, a wyskakują Ci inne? Co to za model radia?

media vienna plus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Media ViennaPLus
Odp: Wolno stojące radio internetowe
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2014, 20:22:28 »
Radio nazywa się Sweex M220 i powaga, mam jeszcze 2 servery radiowe i jakikolwiek bym wpisał znajduje mi inne radia. Myślę że to radio działa na listach które wgrał mu producent i aktualizuje sobie też ze strony producenta po czym szuka na tych listach a nie w necie...    :(
ps. Do dziś nie dostałem od was odpowiedzi na maila...(czekam miesiąc)  macie jakąś awarie ?
Pozdrawiam

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Wolno stojące radio internetowe
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2014, 20:27:38 »
Z tego co widzę, to możesz dodać 4 własne stacje. Spróbuj z adresem:
http://4stream.pl:18188/
Koniecznie ze slashem na końcu, urządzenie być może gubi się kiedy shoutcast przesyła nagłówek HTTP. Znalazłm jeszcze coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=LNvxrrQr3ns

Jeśli chodzi o maile - mógł zaginąć gdzieś w gąszczu wszystkich innych, napisz na pomoc techniczną z tym problemem.

media vienna plus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Media ViennaPLus
Odp: Wolno stojące radio internetowe
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2014, 20:48:42 »
Niestety wszystkie próby zawodzą.. nagrałem filmik jak na wpisanym adresie strumienia znajduje mi zupełnie inne stacje. Mogę podesłać na maila...


Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Wolno stojące radio internetowe
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2014, 22:22:42 »
Wydaje mi się, że zamiast w opcję wpisania strumienia to wchodzisz w wyszukiwanie istniejących.

media vienna plus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Media ViennaPLus
Odp: Wolno stojące radio internetowe
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marzec 2014, 20:20:07 »
Przeszukałem całe menu radia i jest tylko ta opcja ręcznego wpisania czegokolwiek. Ten soft jest jakiś ubogi i może ograniczony. Fakt faktem dociąga sobie aktualizację i nowe stacje lecz... chyba przesortowane pod względem słuchalności....