29 Marzec 2024, 06:08:07

Autor Wątek: Usuniety serwer  (Przeczytany 4431 razy)

pinky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Usuniety serwer
« dnia: 29 Styczeń 2014, 21:48:42 »
Witam,
jakiś czas temu założyłem serwer jednak przez ostatnie 2 tygodnie byłem dość zajęty i serwer został usunięty z powodu braku aktywności. Chciałbym założyć go więc na nowo. Po wejściu w link zakładania serwera dostałem komunikat o konieczności założenia konta na forum oraz napisania 1 posta. Po wypełnieniu zadania dostałem komunikat o przerwie w dystrybucji serwerów. Jak długo będzie trwała owa przerwa? Czy usługa zakładania serwerów nadal będzie płatna? Być może warto by udostępnić opcję bezpłatnej reaktywacji serwerów dla osób, które skorzystały już z oferty. Szczerze mówiąc w okresach braku aktywności trochę kłopotliwe jest pamiętanie o "odświeżaniu" serwera co 5 dni.

maxis27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Usuniety serwer
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2014, 07:03:08 »
Chodzi im przede wszystkim o to aby czyścić nieaktywne serwery dla innych.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Usuniety serwer
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2014, 09:16:34 »
Dziennie powstaje ogromna liczba nowych serwerów, opłata jest wprowadzona, aby odfiltrować te, które zakładane są na minutę, czy dwie i konkurencję, która potrafi założyć 1000 serwerów w ciągu minuty. Mamy limit na 20 000 portów. Jeżeli nie czyścilibyśmy starych, nieużywanych serwerów to limit wyczerpałby się w kilka dni.

Jeśli chodzi o wstrzymaną dystrybucję - chwila cierpliwości - za maksymalnie 2 dni będzie przywrócona. Aktualizujemy w tej chwili nasz system. Taka sytuacja będzie występować co jakis czas, ponieważ przygotowujemy się do całkowitej zmiany architektury naszych serwerów.

Mamy zamiar stworzyć zamiast kilku rozproszonych maszyn, jedną wielką działającą jak chmura. Pozwoli to migrować Wasze usługi w zależności od potrzeb pomiędzy mniej obciążonymi maszynami fizycznymi bez jakichkolwiek zastojów w działaniu.

pinky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Usuniety serwer
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2014, 11:23:08 »
W takim razie, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby osiągnięcie liczby 20 000 serwerów, następnie dopiero w momencie rejestracji kolejnego, usunięcie tego, którego okres nieaktywności jest najdłuższy ale nie mniejszy niż 5 dni?