29 Marzec 2024, 14:26:47

Autor Wątek: Wyrównanie poziomu głośności  (Przeczytany 6686 razy)

maciekos95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Status GG
    • Radio Extreme Sounds
Wyrównanie poziomu głośności
« dnia: 14 Grudzień 2013, 02:08:32 »
Cześć wszystkim,
chciałbym wyrównać poziom głośności dźwięku w moim radiu, najlepiej za darmo lub tanim kosztem. Gram z programu emisyjnego RadioDJ, który nie do końca daje sobie z tym radę, poza tym dochodzi do tego mikrofon i Skype. Dobrze byłoby uzyskać wykres dźwięku podobny do tych, które dodałem w załącznikach. Macie jakieś pomysły, jak mógłbym to zrobić? Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2013, 02:10:17 wysłana przez maciekos95 »

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2013, 14:23:56 »
Mowy nie uda Ci się tak wyrównać, ponieważ to zależy od tego jak trzymasz mikrofon, od akcentów i kilku innych czynników. Korzystasz z jakiegoś miksera, czy mikrofonu wpiętego do komputera? Jaki używasz system operacyjny?

maciekos95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Status GG
    • Radio Extreme Sounds
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2013, 14:37:08 »
Co do mowy, to profesjonalne stacje mają ją mniej lub bardziej, ale wyrównaną. Mój mikrofon to Shure SV100, zamocowany na statywie i podpięty do miksera Behringer Xenyx 802, gdzie jest również wpięty sygnał ze Skype'a na drugiej karcie dźwiękowej. Do nadawania używam systemu Windows XP.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2013, 14:39:56 »
Tak więc najprościej będzie wyrównać dźwięk już na samej karcie dźwiękowej, tej która przekazuje sygnał w internet. Sprawdź jaki to model i producent.

maciekos95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Status GG
    • Radio Extreme Sounds
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2013, 14:46:43 »
Moja podstawowa karta to integra, chyba Asusa jeśli dobrze pamiętam, aczkolwiek dość rozbudowana. Sterownik Realteka.

Grott

  • Webmaster
  • Radiowiec
  • *****
  • Wiadomości: 43
    • Status GG
    • Mazury Woda Wiatr Zagle Szanty
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2013, 17:03:16 »
Grane utworki przepuscic przez Sound Normalizer lub inny podobnie dzialajacy programik, karty dzwiekowe raczej takiej opcji nie maja, a dzwiek z mikrofonu dostosowac do glosnosci granych utworkow! Pozdrawiam!
navigare necesse est...
http://mwwzs.mazury.pl

maciekos95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Status GG
    • Radio Extreme Sounds
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2013, 17:42:30 »
Utworów w bazie mam około 1500, więc nie wiem czy dałoby to radę. Jeśli chodzi o mikrofon, mam mniej więcej dopasowane ustawienia, ale jak ktoś coś głośniej / ciszej powie to już niestety różnice słychać. Myślę nad kupnem jakiegoś limitera, przez który przepuściłbym dźwięk z miksera. Polecacie mi jakiś tani i dobry?

szymoki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wyrównanie poziomu głośności
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2014, 14:41:16 »
1500 utworów o to jakaś hit stacja radiowa będzie?