18 Kwiecień 2024, 12:01:41

Autor Wątek: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia  (Przeczytany 7684 razy)

4funtv

  • Gość
Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Witajcie,
Czy ktoś z Was zna jakiś sposób by podłączyć smartfon z wyjściem 3,5mm jack do miksera tak, aby w ten sposob udostępnić nie tylko sygnał Z telefonu (to akurat banalne - kwestia podłączenia jackiem do miksera), ale też DO telefonu ? (mikrofon i/lub bardziej złożony sygnał z miksera) ?

Są jakieś kable? specjalne "przystawki" czy "miksery" ? Znacie coś takiego? (oczywiście oprócz hybrydy tel. :) )

Pozdrawiam!

verona

  • Gość
Re: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Jak to z - do telefonu? Z jednego telefonu do drugiego, czy ze swojego do swojego?
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2014, 09:34:42 wysłana przez Karol »

4funtv

  • Gość
Re: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Cytuj
Jak to z - do telefonu? Z jednego telefonu do drugiego, czy ze swojego do swojego

Cel jest taki, aby sygnał, który idzie przez mikser do słuchaczy, szedł także do słuchacza przez telefon, który zadzwonił do radia. Reasumując - chodzi o to, by wyjście słuchawkowe jakimś cudem zadziałało jako line in w telefonie (teoretycznie jest to możliwe, bo przeciez zestawy słuchawowe są z mikrofonem) .
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2014, 09:35:12 wysłana przez Karol »

4funtv

  • Gość
Re: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Przy niewielkiej ilości połaczeń spoko, ale jeśli potrzebujemy połączyć sie z kimś na godzinę czy dwie w ciągłości , to lepiej skorzystać z oferty tradycyjnej telefonii komórkowej - stawki są znacznie korzystniejsze ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2014, 09:35:26 wysłana przez Karol »

Karol

  • Gość
Re: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Słyszałem że jest opcja z stacjonarnym tel ;) ale nie wiem jak :)

pequeno

  • Gość
Re: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Mam taki kabel do SE ale z podpięciem pod komputer.
Kolega przerobił słuchawki do SE, podłączył Jacki 3.5 do wyjścia na mikrofon i oddzielny do wyjścia na słuchawki,  kabel mikrofonu podłącza się pod WYJŚCIE DŹWIĘKU a kabel słuchawek pod LINE IN, potem grał z Winapa i miał włączone MIX STEREO i łączył się normalnie przez telefon z ludźmi i z Nimi gadał. Kupiłem ten kabel od niego ale nie potrafię go podłączyć, najgorsze że Nasz kontakt się urwał.

wierzbicki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Korzystanie z telefonu komórkowego do radia
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2014, 19:18:31 »