29 Marzec 2024, 16:11:15

Autor Wątek: Mikrofon wbudowany a z słuchawek.  (Przeczytany 5003 razy)

moniska

  • Gość
Mikrofon wbudowany a z słuchawek.
« dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Mam problem... Grając z laptopa kiepsko mnie słychać. Mam słuchawki z mikrofonem i okej, uda mi się podłączyc, ale niestety nie slychac mnie z niego. Jakby w ogole nie byl wlaczony. Pomoze ktos? Jak wylaczyc mikroofn wbudowany a wlczyc z sluchawek?

szymos

  • Gość
Re: Mikrofon wbudowany a z słuchawek.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Musisz pogrzebać w programie odpowiadającym za dzwięki w swoim komputerze. W moim przypadku jest to realtek. :)       Na głośniczku obok zegarka kliknij lewym myszki dwa razy szybko. Otworzy się okienko i u góry wybierz z listy Urządzenia wejściowe. Wtedy na dole zaznacz ptaszkami takie coś jak mono, stereo mikrofon, a najlepiej wszystko. Kliknij ok. Teraz otworzyło się okno w którym masz sporo suwaków. Ptaszka masz pewnie przy stereo, zmień na mikrofon i podgłoś mikro na max tym suwakiem. Powinno działać.
Lub Wejdź :
Start/Panel Sterowania ... Tam poszukaj programu, w którym znajdziesz opcje funkcjonowania mikrofonu i głośników.
Mój nazywa się np. CMI Audio Config
Kolejno poszukaj ustawień wyciszających dźwięk z mikrofonu i obniż dodatkowe wzmocnienie dźwięku. http://www.youtube.com/watch?v=ps2DSLYXZVY

moniska

  • Gość
Re: Mikrofon wbudowany a z słuchawek.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
(17.07.2013 11:00)szymos napisał(a):  Musisz pogrzebać w programie odpowiadającym za dzwięki w swoim komputerze. W moim przypadku jest to realtek. :)       Na głośniczku obok zegarka kliknij lewym myszki dwa razy szybko. Otworzy się okienko i u góry wybierz z listy Urządzenia wejściowe. Wtedy na dole zaznacz ptaszkami takie coś jak mono, stereo mikrofon, a najlepiej wszystko. Kliknij ok. Teraz otworzyło się okno w którym masz sporo suwaków. Ptaszka masz pewnie przy stereo, zmień na mikrofon i podgłoś mikro na max tym suwakiem. Powinno działać.
Lub Wejdź :
Start/Panel Sterowania ... Tam poszukaj programu, w którym znajdziesz opcje funkcjonowania mikrofonu i głośników.
Mój nazywa się np. CMI Audio Config
Kolejno poszukaj ustawień wyciszających dźwięk z mikrofonu i obniż dodatkowe wzmocnienie dźwięku. http://www.youtube.com/watch?v=ps2DSLYXZVY


Mamy chyba innego Windowsa, filmik nie pomoze.

szymos

  • Gość
Re: Mikrofon wbudowany a z słuchawek.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Jakiego masz windowsa? napisałaś mi wiadomość,niestety masz wyłączony system pw wiec nie mogłem Ci na nią odpisać.

rufi

  • Gość
Re: Mikrofon wbudowany a z słuchawek.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2014, 21:17:56 »
Podejrzewam ze masz Win 7 . Szkoda ze nie opisałaś do czego Ci te ustawienia potrzebne , z jakiej aplikacji korzystasz itp itd. Troche mało szczegółów wiec wyjaśniam "po ciemku" . Głośniczek . głosniczek na pasku szybkiego uruchamiania Cię interesuje , kliknij na niego prawym myszy , następnie polecenie dźwięki . Znajdziesz się w ust kart  dźwiękowych wybierz na górze  nagrywanie  i zaznacz mikrofon ze  słuchawek następnie kliknij "ustaw domyslne" . Ma być  zielony  ptak przy mikrofonie który wybrałaś ,reszte urzadzeń  możesz wyłączyć -prawym myszy  na urzadzenie i polecenie wyłącz . Ok  masz  zielonego ptaka  , zaznacz mikrofon następnie przejdź do  "własciwosci " . I po kolei  pozaznaczaj  to co ci pasuje . szczególną uwage zwróc na poziomy,  tam ustaw  głośność  i czułość mikrofonu . U kazdego te ust  sa nieco inne więc nie będe na ten temat się rozpisywał . W razie czego pisz  na pw , postaram sie pomóc . Pzdr