19 Kwiecień 2024, 14:48:44

Autor Wątek: wavemusic na Moderatora  (Przeczytany 4795 razy)

wavemusic

  • Radiowiec
  • **
  • Wiadomości: 49
wavemusic na Moderatora
« dnia: 04 Marzec 2013, 21:26:48 »
Witam, mam na imie Konrad. Zajmuje sie instalacja i konfiguracja serwerow SHOUTcast i ICEcast. Chetnie pomagam w roznych problemach na forum. Jednym z przykladow jest temat uzytkownika goldtrafic ktoremu nikt nie mogl pomoc w konfiguracji autopilota. Dzieki mojemu zaangazowaniu udalo sie pomoc uzytkownikowi.
Pozdrawiam.

goldtrafic

  • Gość
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2013, 21:33:58 »
jakby co to jestem za, jako jedyny znalazł chwilke czasu i wytłumaczył mi co zrobić, a problem tkwił w zmianie hasła nadawania bo inaczej nie śmigło by. a po drugie jest prawie cały czas, więc taki mod by się przydał tutaj na 4stream

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marzec 2013, 21:53:23 »
Cytuj
a problem tkwił w zmianie hasła nadawania
Ten problem jest opisany w panelu. Ten problem jest opisany w FAQ. Ten problem jest opisany w panelradiowy.pl. Wreszczie ten problem jest opisany w 32 (właśnie to sprawdziłem) innych wątkach. Ten problem jest średnio 6 razy dziennie poruszany na pomocy technicznej.

Na ten problem Marcin mi powiedział, że odpisał Ci, to nie wierzyłeś i kłóciłeś się, że to na pewno nasza wina. Ponadto wystarczy spoglądnąć w logi serwera, gdzie masz wyraźni komunikat:
Cytuj
Invalid admin password from: 91.234.146.186

To off topem. Wracając do tematu moderatorów - przerabiane kilka razy co najmniej. Takowych nie potrzebujemy w tej chwili. Na forum dużego ruchu nie ma, nie ma też zbytnio osób przeszkadzających. Na forum zapewne jak już zauważyliście nie ma też regulaminów, obowiązują tu luźne zasady netykiety.

Jeżeli kiedyś zajdzie potrzeba poszerzenia grupy moderatorów to z pewnością zgłosimy się do użytkowników starszych stażem.

goldtrafic

  • Gość
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2013, 21:57:26 »
ale zauważ, nie kazdy jest mega w tym, nie czytam logów, nawet nie wiem gdzie są, po drugie hasło było na 101% pewne, bo nie wpisywałem ręcznie a kopiowałem, i sam na tym haśle grałem. Marcin nic mi nie pomógł, zbył ze zbada sprawe...

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2013, 21:59:50 »
Nie od dzisiaj wiadomo, że kopiując hasło z tekstu kilku liniowego bardzo często kopiuje się też ostatni znak - niewidzialny znak - biały znak. Znak nowej linii, którego mimo, że nie widać, to bardzo przeszkadza, dlatego haseł NIGDY się nie kopiuje.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2013, 22:02:08 »
Zdaje się, że adres 91.234.146.186 nie jest adresem użytkownika, tylko adresem serwera hosta panelradiowy.pl. Ponadto adres IP sam w sobie nie jest daną osobową, która umożliwia jednoznaczną identyfikacje i nie podlega ochronie - w przeciwieństwie do adresu e-mail.

wavemusic

  • Radiowiec
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2013, 22:11:50 »
Zreszta to prowadzi zamiast do tematu o moim podaniu na moderatora do kłotni wiec ja koncze udział w kłotni.
Pozdrawiam

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: wavemusic na Moderatora
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Marzec 2013, 22:19:10 »
Numer IP jest publiczną informacją. Każdy komputer podłączony do sieci posiada jakiś numer IP. Atak DDoS możesz wykonać również posiadając sam host.

Sam widzisz, że Twoja wiedza nie jest jakaś super, a to co właśnie wyprawiasz, wypisując posty wjeżdżające na innych, tym bardziej utwierdza mnie, że na posadę moderatora się nie nadajesz.