29 Marzec 2024, 02:01:02

Autor Wątek: [Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch  (Przeczytany 5337 razy)

Defibrylator

  • Gość
[Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch
« dnia: 07 Kwiecień 2013, 10:20:12 »
Nie mogę zrobić tak, żeby po kliknięciu w "push to talk" automatycznie włączał się mikrofon. Albo mogę zrobić żeby cały czas działał na równi z muzyką, albo sam mikrofon, albo sama muzyka. "Push to talk" ścisza muzę, ale nie włącza mikrofonu. W regulacji nagrywania zaznaczyłem "Miks Stereo". W regulacjach odtwarzania mam taki shit (sterowniki zaawansowane):



Używam Zararadia (może tam coś trzeba ustawić?), VoiceSwitcha, OddCasta
Moja karta to SigmaTel C-major audio

Z góry thx za pomoc!

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: [Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2013, 10:21:21 »
Glos nagrywasz wiec potrzebny nam setting recorder lub ustawienia nagrywania... Ale mysle ze masz nie zaznaczony stereo mix lub w innych oprogramowaniach zwany również mieszaniem wyjscia!

Zaznacz to i jesli decybele w skacza od 0 do 10 to znaczy ze juz powinno dzialac (te decybele z shoutcasta nie wiem czy sa w zaraz radio)

Ale jesli zaznaczysz stereo mix lub mieszanie wyjscia to mysle ze bedzie dzialac.

Defibrylator

  • Gość
Odp: [Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2013, 10:21:52 »
Po pierwsze - przeczytaj jeszcze raz mojego posta, a znajdziesz odpowiedź na pytanie o opcje nagrywania. Po drugie ja naprawdę próbowałem już to zrobić korzystając z wielu poradników dostępnych w sieci. Myślę, że problemem może być to, że nie mam w opcjach odtwarzania regulacji mikrofonu.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: [Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2013, 10:22:11 »
Cóż są karty z którymi się nie da tego zrobić być może to jedna z nich :(

Defibrylator

  • Gość
Odp: [Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2013, 10:22:22 »
A co sądzicie o CREATIVE SOUND BLASTER LIVE 24Bit External?

ymoa

  • Gość
Odp: [Konfiguracja] Ustawienie Zararadio + Oddcast + Voice Switch
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień 2013, 10:22:50 »
no właśnie, ogólnie rzecz ujmując cała Zara jest bardzo dobrym programem, jest stabilna i daje spore możliwości, do domowego nadawania bez zastrzeżeń, tylko brakuje do szczęścia sterowania w niej wyciszeniem głośności--->pogłośnieniem majka i odwrotne. Niestety aplikacje takie jak Voice Switch w niektórych przypadkach zawodza na pełnej lini (szczególnie na laptopach). Zresztą z nowszym sprzętem jest ogólna lipa bo nawet sama wtyczka DSP do winampa nie realizuje poprawnie wyciszenia. O Viscie nie wspomnę, bo w ogóle nie można pod nią odpalić Zary... Reasumując z własnych obiekcji wiem ze najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, wiec nie pytaj drogi czytelniku czy dana karta nadaje się do nadawania, bo najprawdopodobniej okaże się że nowe produkty nie sprawdzą się, a ja z mojej strony polecę Ci do nadawania Sb 64 i będzie ładnie chodziło.

Ps. Może musimy poczekać na nową Zarę, czego i Wam życzę.