29 Marzec 2024, 09:19:40

Autor Wątek: Socjotechnika, nie pozwól na wypłynięcie informacji  (Przeczytany 9941 razy)

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Socjotechnika, nie pozwól na wypłynięcie informacji
« dnia: 08 Październik 2010, 22:07:46 »
Witajcie,

wpadł mi w łapy film ciekawy (Napisy PL)
http://www.youtube.com/watch?v=tzDjjMyIH_I&feature=player_embedded
I tak go sobie spróbowałem wcielić w swiat radiowy.

Socjotechnika to prosto mówiąc umiejętność posługiwania się językiem do tego stopnia, by "wyciągnąć" od drugiej osoby żądane informacje. Czy informowaliście kiedykolwiek swoich prezenterów oraz osoby biorące udział w projekcie o zasadach przepływu informacji?

Może warto zająć się regulacją czegoś takiego, zabronić podawania haseł, nawet osobom zaufanym? Kto wie, czy ktoś, kogoś, jakiegoś cosia, nie przekonał by, ten wyciągnął jakąś informację?
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2012, 16:09:31 wysłana przez karol »

h4v3n

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Socjotechnika, nie pozwól na wypłynięcie informacji
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2010, 23:52:08 »
Spotkałem się z sytuacją, gdzie wyrzucony prezenter trochę namieszał, ale raczej nigdy nie są to sytuacje bez wyjścia... zmiana haseł jest wystarczająca.
Socjotechnika to nie umiejętność posługiwania się językiem, tak jak napisałeś.
Cytuj
W praktyce oddziaływania socjotechniczne kierowane są zarówno na emocje (strach, współczucie, miłość), jak i na intelekt (prezentacja danych statystycznych, powoływanie się na badania i autorytety naukowe).

Wszystko sprowadza się do wywołania pożądanych przez nas efektów w społeczeństwie lub u pojedynczych jednostek. Bardziej w kierunku w psychologii.
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2010, 09:24:24 wysłana przez karol »

radiopkd

  • Gość
Odp: Socjotechnika, nie pozwól na wypłynięcie informacji
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2012, 15:52:37 »
Dzieki za ten temat zapoznalem sie z nim oraz dałem link do niego swoim prezenterom. Wiesz co napisac na tym forum powinienes byc moderatorem cos w tym stylu