Jak stworzyć własne radio internetowe?

  Marzy Ci się kariera radiowca? W tym artykule dowiesz się jak szybko i łatwo wstąpić do świata internetowych stacji radiowych!

  Do uruchomienia własnego radia w internecie nie potrzeba wiele, wystarczy ściągnąć i zainstalować kilka programów. Cały proces jest tak prosty, że transmisję może zacząć praktycznie każdy! Przeczytaj jak to zrobić...

  Metody wpływu na słuchacza

  Każde radio, telewizja czy inne źródło informacji bądź rozrywki przekazuje nam wiele treści, które w sposób dla nas nieświadomy wpływają na psychikę, nakłaniają do przemyśleń, uzależniają.

  W radiu internetowym kluczową rolę odgrywa muzyka, to dzięki niej człowiek znajduje chwile relaksu. Najlepszą metodą wpływu na słuchacza radia zaraz po muzyce jest głos prowadzącego.

  Nokia Internet Radio, czyli Twoja stacja w komórce!

  Branża internetowych stacji radiowych dopiero się rozwija, dlatego każdy radiowiec powinien bić się wręcz o słuchaczy. Na słuchacza trzeba się otworzyć, a można to uczynić dzięki innowacyjnymi rozwiązaniom.

  Pozwól im odtwarzać Twoją stację w telefonie! Postaramy Ci się przybliżyć w tym artykule techniczne aspekty programu Nokia Internet Radio.

  W jakim formacie nadawać? AAC, MP3 może OGG?

  W dzisiejszych czasach co chwile powstają nowe kodeki audio czy video i często występują między nimi ogromne różnice. Zastanawialiście się kiedyś, który wybrać do transmisji dźwięku?

  Postaram się w tym artykule przybliżyć Wam cztery najważniejsze, które można bez przeszkód wykorzystać w przypadku streamingu.

  Kolejne często zadawane pytanie przez nowicjuszy dotyczy prędkości łącza. Jest to dość ważna sprawa, gdyż w przypadku zbyt wolnego łącza nasza audycja może skończyć się tragedią w postaci ciągłego zacinania strumienia.

  Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy jednak przedstawić jedno zagadnienie techniczne - działanie łącza internetowego. Każde łącze można podzielić jakby na dwie osobne części.

  Please publish modules in offcanvas position.