Metody wpływu na słuchacza

  Metody wpływu na słuchacza

  Każde radio, telewizja czy inne źródło informacji bądź rozrywki przekazuje nam wiele treści, które w sposób dla nas nieświadomy wpływają na psychikę, nakłaniają do przemyśleń, uzależniają.

  W radiu internetowym kluczową rolę odgrywa muzyka, to dzięki niej człowiek znajduje chwile relaksu. Najlepszą metodą wpływu na słuchacza radia zaraz po muzyce jest głos prowadzącego.

  Jeśli dla słuchacza muzyka w stacji, którą słucha jest odpowiednia i spodoba mu się, zostanie na dłużej. Dlatego zakładając stacje, warto przeanalizować rynek i sprawdzić zapotrzebowanie na muzykę, jej gatunki itd.

  Są różne typy ludzi, jedni lubią klasykę – niekoniecznie nowe kawałki, stare hity, legendy rocka i metalu. Drugi typ to osoby idące z czasem, z jego aktualnymi kultami, hitami, dobrze się przy niej bawią. Jeszcze inni są połączeniem tych dwóch lubią nowe utwory jednak wracają do wcześniejszych "ulubionych".

  Wywieranie wpływu

  Najlepszą metodą wpływu na słuchacza radia zaraz po muzyce jest głos prowadzącego, może nakłaniać nas w niewinny sposób do różnego rodzaju głosowań, uczestniczenia w konkursach, zapraszania znajomych, bo najpotężniejszym narzędziem do manipulacji jest niezmiennie od lat człowiek. Stosując różne techniki poprzez rozmowę z drugim prezenterem, można wiele osiągnąć, wystarczy trafić w odpowiedni punkt psychiki, oczywiście nic nie jest uniwersalne.

  Na każdego zadziała coś innego. Weźmy na przykład akcje zapłacimy Twoje rachunki z pewnego znanego radia. Wyślij SMS i opisz za co mamy zapłacić. I tak o to instynktownie przeciętny człowiek sobie myśli a co mi tam, 2,44 zł wydam, a mogę zyskać wiele więcej! i takich przeciętnych ludzi zbierze się grupka, powiedzmy 2000, prowadzący wybiera sobie (lub losuje) jeden SMS i dzwoni Tak zapłacimy Pani/Pana rachunki! Ci co nie wysłali SMS’a tym razem, wyślą następnym jeśli mieli wątpliwości teraz, a reszta powie to było tylko 2,44zł  może spróbuje kiedy indziej.

  Niby proste, jednak w psychikę człowieka wpisana jest chęć ryzykowania, a z nutką potrzeby posiadania, staję się ciekawą mieszanką, dzięki której wielu już płakało, traciło wszystko. A wystarczyło tylko pomyśleć, jak to może działać.

  Takie akcję to jedna wielka zrzuta z której część dostaje wybrana osoba na chwałę radia, a swoją drogą stacja też nieźle na tym zarabia, więc czemu nie! Radio może zmieniać także poglądy, poprzez rozmowę dwóch "specjalistów", którzy ukierunkowują nasz tok myślenia, ale także otwierają nowe możliwości których jeszcze sobie nie uświadomiliśmy.

  Podsumowanie

  Podsumowując, tak samo jak telewizja – stacja radiowa jest w stanie manipulować i wpływać na słuchacza, często nieświadomie. To tylko wybrane zagadnienia z tego jakże szerokiego tematu, jednak myślę że wielu otworzy oczy i uszy z czego bardzo się cieszę.

  Please publish modules in offcanvas position.