25 Kwiecień 2024, 13:47:48

Autor Wątek: Radio eN.FM  (Przeczytany 6554 razy)

webDude

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Radio eN.FM
« dnia: 31 Marzec 2014, 16:13:38 »
Radio eN.FM

  • Gramy non-stop od 2008 roku.
  • Towarzyszymy Ci podczas pracy i odpoczynku.
  • Gramy nowe piosenki i znane przeboje.
  • Włącz i posłuchaj wykonawców takich jak: Pink, Katy Perry, Justin Timberlake, Paramore, Rihanna, Sylwia Grzeszczak, OneRepublic, Taylor Swift, Train, Bruno Mars, Bracia, IRA i więcej!

Kliknij i posłuchaj.



Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Radio eN.FM
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2014, 16:52:13 »
Dziwne. Gracie typowy CHR, ale ShoutCast mówi coś innego:
Cytuj
Stream Genre:    Adult Contemporary

A ponad taką pierdołę, to inne stacje mogą zaczerpnąć trochę inspiracji stąd. Zdaje się, że to jest druga stacja w tym dziale, która otrzyma w mojej opinii ocenę większą niż 5/10.

Technicznie jest dobrze (co nie znaczy, że nie może być lepiej). Strona czytelna, treściwa, nie atakuje użytkownika zbędnymi bajerami, ale miejscami niedopracowana. Przykładowo przycisk 'play on-line' nie włącza odtwarzacza, tylko ramówkę. Przycisk do słuchania online (ten z góry) jest za dobrze wkomponowany w nagłówek i nie rzuca się w oczy, a powinien.

Tu nie ma pozdrowień, niesamowite. A więc jednak możliwe jest stworzenie radia, w którym prezenter nie gada ze swoimi słuchaczami przez
Cytuj
otwartą konsolę pozdrowień
:D

Prezenter żaden nie grał, tego nie ocenię. Ale autopilot spójny, z dżinglami (nie brzmią na zahardkodowane, więc za ShoutCastem pewnie macie coś innego niż SC_Trans)

Moja ocena: 8/10 (strona + antena z autopilota).
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2014, 17:04:06 wysłana przez Karol »

webDude

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Radio eN.FM
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2014, 18:15:04 »
Dziwne. Gracie typowy CHR, ale ShoutCast mówi coś innego:

Pozwolę się nie zgodzić, a argumenty na to mam następujące:
Radio eN.FM gra w formacie Hot Adult Contemporary, ponieważ:

1. Pod względem programowania muzyki:
- gramy tylko 4 currenty w godzinie (w stacjach CHR 80% muzyki w godzinie to currenty)
- spinujemy currenty maksymalnie 24 razy w tygodniu (stacje CHR grają dany current 50, 60 a nawet 70 razy w tygodniu)
- brzmienie stacji opiera się na recurrentach i goldach (odpowiednio 30% i 40% czasu)

2. Pod względem rodzaju muzyki:
- nie gramy utworów tzw. "cutting edge", tylko sprawdzone, nienachalne i towarzyszące piosenki.
- unikamy mocnych brzmień dance, elektroniki, hard rocka, punku itd
- nie gramy rapu/hip-hopu. Jeśli utwory są z rapem (np. Beyonce i Jay-Z - Crazy in love, albo Pitbull/Kesha - Timber, to u nas gra wersja z wyciętym rapem).
- wiele utworów i wykonawców ma zamknięte drzwi na antenę, selekcjonujemy muzykę.

Jingle są typowe dla formatu "adult contemporary". Nie ma gwizdów, świstów, napakowania efektami. Nie ta publiczność.
Nie gramy z sc_transa i nigdy nie graliśmy. Muzykę programujemy w Powergold, a gramy z mAirList. Każdy utwór ma indywidualnie ustawiony punkt miksu.

Pozdrawiam.

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Radio eN.FM
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2014, 18:27:02 »
Częściowo Twoje argumenty do mnie dotarły, aczkolwiek znałem inną definicję adult contemporary i najprościej mówiąc zawsze traktowałem to jako negację CHR. Większość artystów, których wymieniłeś w pierwszym poście kojarzy się raczej z odbiorcą młodym, co zaprzecza AC.

Z drugiej strony, po nieco doczytaniu, Twój drugi punkt pokrywa się z definicją którą znalazłem w sieci. Jak widać potwierdzenie mają słowa - człowiek uczy się całe życie :D

W każdym razie powodzenia!