19 Kwiecień 2024, 04:12:13

Autor Wątek: Podłaczanie telefonu do mixera  (Przeczytany 6510 razy)

mosso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Podłaczanie telefonu do mixera
« dnia: 07 Styczeń 2013, 23:35:18 »
Witam

Nie znalazłem podobnego tematu na forum więc rozpoczynam temat.
Mam taki "mały" problem.
Chcę przeprowadzać rozmowy ze słuchaczami na żywo. I teraz mam zgryz w jaki sposób podłączyć telefon do miksera. Oczywiście nie mam problemu z przekazaniem głosu rozmówcy ale obecnie mówię do 2 mikrofonów (radiowego i telefonu).
W jaki sposób podłączyć telefon aby na telefon szedł głos z miksera? Jakiego złącza użyć?

Chodzi mi o telefon komórkowy.

Z góry dziękuję za pomoc. 

edjsquad

  • Radiowiec
  • **
  • Wiadomości: 43
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2013, 19:58:40 »
Jaki masz mixer ?

mosso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2013, 00:12:24 »
W tym momencie używam dwóch mixerówy: c-mark CPM 1245 (ponieważ ma więcej wejść na mikrofony) oraz Behringer UB802. Mogę się podpiąć do każdego z nich. Mam wolne wejścia mono i stereo oraz wolne wyjście ctr-room.
Myślałem nad rozwiązaniem złożenia przewodu (rozebraniu zestawu słuchawkowego) i podłączeniu wyjść audio z telefonu do  line-in stereo wyjście ctr-room zwrotnie jako mikrofon do telefonu.
Na razie jest to teoria ponieważ jeszcze nie zacząłem lutować i nie ukrywam, że szukam jakiegoś potwierdzenia mojej teorii zanim spalę telefon ;)

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2013, 09:53:31 »
Twoja teoria jest słuszna, lecz w praktyce musiałbyś wykazać się sporymi zdolnościami manualnymi. Przewody słuchawkowe są bardzo cienkie! Ale wyjdzie to jako jedno z tańszych rozwiązań.

Oprócz tego istnieje kilka innych, bardziej profesjonalnych rozwiązań.
Po pierwsze hybryda telefoniczna - niewielkie pudełeczko z wejściem na mikrofon i wyjściem na mikser. Podłączane z reguły do linii telefonicznej.

Po drugie modemy w komputerach - niektóre, te z wyższej półki oprócz funkcji nawiązywania połączeń sieciowych, potrafią również dzwonić. Z reguły są one wyposażone również w funkcję przekazywania sygnału do i z komputera. Takie coś jest traktowane jako dodatkowe urządzenie audio w systemie.

Z tańszych jeszcze przyszedł mi do głowy kabel dedykowany. Kiedyś widziałem na allegro kabel, który pozwalał podłączyć mikrofon i głośniki (mikser).

mosso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2013, 18:39:33 »
Dziękuję Karolu

Twoje propozycje wydają się bardzo trafne, jednak jak to się ma do podłączenia telefonu komórkowego?

Rozumiem, że Hybryda Telefoniczna jak i Modem do komputera obsługują linie naziemne a kabel dedykowany?

Na dzień dzisiejszy telefoniczna linia naziemna nie wchodzi w grę.
 

SNAiP

  • Gość
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2013, 18:41:25 »
Witam,
Wystarczy by telefon miał funkcję rozmów przez zestaw słuchwkowy, kupujemy kabelek, np taki: http://allegro.pl/przewod-mini-jack-3-5mm-3x-wt-rca-chinch-1-5m-i2935816991.html
Podpinamy jack do telefonu a chinche do miksera (zwykle chinch biały to wyjście kanał lewy, chinch żółty to wyjście kanał prawy a chinch czerwony to wejście). Jak wiadomo nie każdy zestaw słuchawkowy pracuje z dowolnym telefonem np te od nokia nie pasują do samsungów i odwrotnie. W moim przypadku czasami telefon nie wykrywał podłączenia zestawu słuchawkowego. Aby zaradzić problemowi zmierzyłem rezystancję zestawu słuchawkowego telefonu pomiędzy masą a pinem wejściowym mikrofonu. Do wskazanej wartości dobrałem rezystor i wpiąłem go równolegle na kabel z czerwonym chinchem a za nim dodatkowo szeregowo 2x "większy" rezystor. W mikserze chinch czerwony najlepiej wpiąć w kanał wysyłkowy a pozostałe w wolny kanał liniowy  stereo lub biały w kanał mono. Sposób obsługi połączeń zależy od konfiguracji miksera jaką posiadamy. U mnie zanim "wpuszczę" słuchacza online mogę ustalić pewne szczegóły (np niech pan przyciszy radio itp.) dopiero po tym np jak jakiś fajny kawałek się kończy wchodzę na antenę z rozmową ze słuchaczem wciskająć mój rec i rec wejcia z mikrofonu w mikserze.
Pozdrawiam

mosso

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2013, 19:50:22 »
Super, dziękuje za pomoc.
To jest to czego szukałem :)

Pozdrawiam

djmd26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • sunshinebitradio.pl
Odp: Podłaczanie telefonu do mixera
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2013, 00:56:59 »
I jak sprawa wygląda z graniem przez telefon :)