23 Kwiecień 2024, 21:27:28

Autor Wątek: Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów  (Przeczytany 7073 razy)

baniathek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów
« dnia: 20 Luty 2013, 22:34:59 »
Witam,
ja mam pytanie trochę z innej beczki.
Załóżmy że na początek będę chciał podpisać umowy na 50 slotów - i tutaj pytanie - jak organizacje to sprawdzą czy faktycznie maksymalnie tyle użyje? Przecież dla chcącego nic trudnego - można re-streamować itd.

Jak to w praktyce wygląda?

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2013, 09:25:58 »
Mogą Cię poprosić o udowodnienie tego, np. przy użyciu logów, zlecić ekspertyzę, czy coś co to potwierdzi. Aczkolwiek nie spotkałem się z kontrolą tego parametru. Liczbę słuchaczy można też wydedukować na podstawie np. forum, albo czatu.

Imho lepszym sposobem będzie tutaj IceCast, gdzie możesz całkowicie wyłączyć pokazywanie liczby słuchaczy.

baniathek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2013, 11:58:11 »
Dzięki za odpowiedź. Czyli jak już się płaci haracz (powiedzmy te 50 slotów) i niespecjalnie wychyla to nie powinni się przyczepić - chyba że popularność na prawdę wzrośnie?

Jeśli chodzi o icecast - to jaka przewaga nad shoutcastem? W sensie mogę aacplus'em nadawać w odtwarzaczu na stronie za pomoca html5? :>


Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2013, 12:38:49 »
Zawsze możesz zgłosić aneks do umowy, gdzie zwiększysz liczbę słuchaczy w umowie. Nie ma z tym problemu, ja tak robiłem z moją stacją.

Jeśli chodzi o IceCast to jest to generalnie lepsze rozwiązanie od Shoutcasta, a przynajmniej jego pierwszej wersji. ShoutCast2 ma bardzo podobne możliwości.

Po pierwsze masz otwarty kod, więc możesz go dowolnie modyfikować, możesz mieć nieograniczoną liczbę kanałów, masz możliwość retransmisji, automatycznego przerzucania strumienia na inny (autopilot), gdy nikt nie nadaje.

Z możliwościami innymi IceCasta możesz zapoznać się w artykułach na naszej stronie: http://www.4stream.pl/icecast.html

baniathek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2013, 12:42:32 »
Ok, dzięki wielkie, biorę się za czytanie.

Zapytam jeszcze od razu jak z wymaganiami sprzętowymi icecasta? Shoutcast ma minimalne a widzę że icecast ma sporo bajerów (np. uwierzytelnienie użytkownika) co może być bardziej wymagające sprzętowo.

p.s.
Oferuje ktoś może usługę konfiguracji serwera? Myślę że to by była ciekawa propozycja dla wielu nadawców.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2013, 12:47:04 wysłana przez baniathek »

Karol

  • Administrator
  • Mistrz radiofonii
  • *****
  • Wiadomości: 1785
Odp: Umowy z Zaiksem itp. na ilość slotów
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2013, 12:53:49 »
Wymagania icecasta i shoutcasta są bardzo identyczne.

Co do konfiguracji to nie wiem.